Manufacturer No:RBP-160+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning BANDPASS FLTR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Band Pass Filters |
| Frequency: | 165 MHz |
| Frequency Range: | 120 MHz to 210 MHz |
| Bandwidth: | 90 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 8.89 mm x 8.89 mm x 2.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | RBP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.7 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Lumped LC |
HOT
DBTC-20-4+
Brand:Mini-Circuits

X4C40K1-30S
Brand:Anaren

SBTC-2-10LX+
Brand:Mini-Circuits

B39122B2627P810
Brand:RF360

B39612B8382L210
Brand:RF360

HFCG-2500+
Brand:Mini-Circuits

LFCN-160+
Brand:Mini-Circuits

B39242B7530L210
Brand:RF360

LFCG-3700+
Brand:Mini-Circuits

VLFG-1000+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






