Manufacturer No:LFCG-2600+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning LOW PASS FLTR / SURF MT / RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Low Pass Filters |
| Frequency Range: | DC to 2600 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | LFCG |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.1 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | LTCC |
| Unit Weight: | 0.042579 oz |
HOTEQY-15-24+
Brand:Mini-Circuits

B39572B8378L210
Brand:RF360

X4B40L1-5050G
Brand:Anaren

B39122B2627P810
Brand:RF360
B39162B8389P810
Brand:RF360

CBP4-3180AG+
Brand:Mini-Circuits
LFCW-8000+
Brand:Mini-Circuits

TCW1-133+
Brand:Mini-Circuits

ZFRSC-4-842-S+
Brand:Mini-Circuits

ZFSCJ-2-232-S+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






