Manufacturer No:TCW1-133+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning 1:1 LTCC SMT Transformer 8 - 13 GHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Baluns |
| Frequency Range: | 8 GHz to 13 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1.6 mm x 0.79 mm x 0.61 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TCW1 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 1.7 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | RF Transformer |
HOT
LFCG-4400+
Brand:Mini-Circuits

BFHK-1252+
Brand:Mini-Circuits

B39242B7530L210
Brand:RF360
BFCQ-1162+
Brand:Mini-Circuits

ZFSCJ-2-232-S+
Brand:Mini-Circuits

B39552B8379L210
Brand:RF360
BFCQ-1932+
Brand:Mini-Circuits

B39242B7539P810
Brand:RF360

VLFG-2750+
Brand:Mini-Circuits

SC4PS-33+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






