Manufacturer No:ZFRSC-42-S+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning 2 Ways Resistive Power Splitter DC - 4200 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Product: | Power Dividers |
| Frequency: | 0 Hz to 4.2 GHz |
| Frequency Range: | 0 Hz to 4.2 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Termination Style: | SMA |
| Package / Case: | K18 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Series: | ZFRSC |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Insertion Loss: | 0.4 dB |
| Mounting: | SMD/SMT |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Power Splitter/Combiner |
HOT
VLFG-2500+
Brand:Mini-Circuits

B39572B8378L210
Brand:RF360

LFCN-180+
Brand:Mini-Circuits
QPQ1065SR
Brand:Qorvo

LFCW-1292+
Brand:Mini-Circuits

SBTC-2-10LX+
Brand:Mini-Circuits
HFCW-7000+
Brand:Mini-Circuits

SYPS-2-52HP+
Brand:Mini-Circuits

HFCG-2200+
Brand:Mini-Circuits

TCW1-133+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






