Manufacturer No:SEN0366
Manufacturer:DFRobot
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules Infrared Laser Distance Sensor (50m/80m)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | Distance Sensor |
| Sensing Distance: | 0.05 m to 50 m 0.05 m to 80 m |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| Interface Type: | USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| IP Rating: | IP40 |
| Dimensions: | 48 mm x 42 mm x 18 mm |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 18 mm |
| Length: | 48 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Width: | 42 mm |
HOT
114993071
Brand:Seeed Studio
QT50R-EU-RHQ
Brand:Banner Engineering

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

RIOT-002B
Brand:Nisshinbo

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

CM 5/41
Brand:SpotSee

EK6-PSX
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TR-EVO-SWP-PL-USB
Brand:Terabee

101991021
Brand:Seeed Studio

LEA-F9T-10B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






