Manufacturer No:TPSI2072QDWQRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount Automotive two-channel 600-V 50-mA isolated switch with 2-mA avalanche rating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 100 mA |
| Output Type: | MOSFET |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 10.3 mm |
| Width: | 7.5 mm |
| Height: | 2.65 mm |
| Series: | TPSI2072-Q1 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Isolation Voltage: | 3.75 kV |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| On Resistance - Max: | 140 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 30.2 mW |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pin |
HOTIMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

2-2071567-1
Brand:TE Connectivity

DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

0 332 209 211
Brand:TE Connectivity

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

G7L-2A-X-SI DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

G7L-2A-X-SI DC12
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST500 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






