Manufacturer No:DCNLEV100-CAN
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 100A 750V 24V COIL BM AUX NP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 100 A |
| Coil Current: | 250 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV100 |
| Length: | 53.9 mm |
| Width: | 41 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 750 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
1032919
Brand:Phoenix Contact

2-2071567-1
Brand:TE Connectivity

AQY215S
Brand:Panasonic Industrial Devices

PYFZ-14
Brand:Omron Automation and Safety

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

AQY221N5V1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

30-311-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






