Manufacturer No:AQV209GAX
Manufacturer:Panasonic
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount 1200V Hi Volt Hi Cap DIP6 Surface Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Load Current Rating: | 750 mA |
| Load Voltage Rating: | 1.2 kVAC 1.2 kVDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Control Voltage Range: | 2.95 VDC |
| Package / Case: | DIP-6 |
| Output Type: | Photo MOSFET |
| Input Current: | 30 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 8.8 mm |
| Width: | 6.4 mm |
| Height: | 3.6 mm |
| Series: | PhotoMOS HF 1 Form A High Capacity |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Isolation Voltage: | 1500 Vrms |
| On Resistance - Max: | 2 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 650 mW |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Tradename: | PhotoMOS |
HOT
29-321-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

HE1AN-W-DC9V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G5RL-U1A-EL-HA DC24
Brand:Omron Electronics

TLP3412SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

DCNLEV100-BN
Brand:Littelfuse

AQY215S
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-601DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

1263628
Brand:Phoenix Contact

1122880000
Brand:Weidmuller
G2RV-ST500 DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






