Manufacturer No:IMB02ITS
Manufacturer:TE Connectivity
Type:PCB Relays
Description:Low Signal Relays - PCB IMB02ITS =IM Relay 140 mW 45V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Low Signal Relays - PCB |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Tube |
| Product: | Low Signal Relays |
| Coil Voltage: | 4.5 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Maximum Switching Current: | 2 A |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Isolation: | 37 dB |
| Insertion Loss: | 0.33 dB |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | PCB Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 2-1462041-3 |
HOT
K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

DCNLEV50-CS
Brand:Littelfuse
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G7EB-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics

G3VM-601AY2
Brand:Omron Electronics

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity

2071567-1
Brand:TE Connectivity

AHER3192
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






