Manufacturer No:FR10560N0050JBK
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | RF Resistors |
| Series: | FR1 |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 75 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 14.22 mm |
| Width: | 9.52 mm |
| Height: | 3.81 mm |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Resistors |
| Technology: | Wirewound |
| Termination Style: | Axial |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
A100N50X4A
Brand:Anaren
FC0402E1001DTT5
Brand:Vishay / Thin Film
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
TV1005CT-50R0JN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FR10560N0050JBK
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-330RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

TV0202GA-1000FN-90WP
Brand:Vishay / Barry Industries

MIC5000BFLMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films

20-50RP
Brand:Anaren

CH0402-200RGFT
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






