Manufacturer No:MIC2000BJKMSNHT5
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors 20ohms 5% 100ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MIC |
| Resistance: | 20 Ohms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.254 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Electro-Films |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1005 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOT
A100N50X4A
Brand:Anaren

C1A50Z4
Brand:Anaren

TVC1206CT-50R0JN-2STR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH0402-150RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-25RJFT
Brand:Vishay / Sfernice

250-100RM
Brand:Anaren

CZ12525T0050GBK
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-330RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-50RGFT
Brand:Vishay / Sfernice
TVC3737CT-50R0JN-99
Brand:Vishay / Barry Industries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






