Manufacturer No:J100N50X4B
Manufacturer:Anaren
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-4GHz 100W AiN 50 Ohm +/-2%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Anaren |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 100 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Frequency: | 4 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 0.515 in |
| Width: | 0.25 in |
| Height: | 0.135 in |
| Packaging: | Tray |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Anaren |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Type: | Half Flange Mount Resistor |
| Unit Weight: | 0.170435 oz |
HOT
E125N50X4
Brand:Anaren

40-50TPP
Brand:Anaren
TV1005CB-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
FC0402E2000DTT5
Brand:Vishay / Thin Film

FC0402E50R0BTT0
Brand:Vishay / Thin Film
FC0402E1001DTT5
Brand:Vishay / Thin Film

CH0402-50RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

RFD0603P-50R0-D-T10
Brand:Susumu
TV1005HA-50R0JN-96-01TR
Brand:Vishay / Barry Industries
CH02016-100RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






