Manufacturer No:59220-010
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors 100mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | - |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Output Configuration: | SPST-NC |
| Barrel Size: | 24 mm x 21 mm x 10 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 10 mm |
| Length: | 24 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59220 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 200 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 21 mm |
| Unit Weight: | 0.326108 oz |
HOT
SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

RBS301-DWS-US
Brand:MultiTech

SS-430L-BK
Brand:KEMET

E2EW-X12B1T18-M1
Brand:Omron Automation and Safety

59156-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

SS-430
Brand:KEMET

E2K-C20MT12M
Brand:Omron Automation and Safety

TL-Q5MC2
Brand:Omron Automation and Safety

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

TL-W3MC1-R
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






