Manufacturer No:MA40S4R
Manufacturer:Murata
Type:Motion & Position Sensors
Description:Proximity Sensors 2550PF RECEIVER FOR DUAL TYPE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Murata Electronics |
| Height: | 7.1 mm |
| Maximum Frequency: | 40 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Series: | MA40S4 |
| other: | 540 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.063987 oz |
HOT
RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

59105-1-T-00-0
Brand:Littelfuse

MAX25205EQP/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SS-430
Brand:KEMET

SX9320ICSTRT
Brand:Semtech

E2E-X2D1-N 5M
Brand:Omron Automation and Safety

2702975
Brand:Phoenix Contact

120253-0143
Brand:Molex / Contrinex
B5W-LB2114-1
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






