Manufacturer No:LGCTA3CA01-000
Manufacturer:Honeywell
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors GENERAL AEROSPACE PROXIMITY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Not Applicable |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 3.5 mm |
| Mounting Style: | Threaded |
| Output Configuration: | NO |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 115 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 32 V |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | GAPS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

E2F-X10E1-1
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3040
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59010-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59060-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

59145-010
Brand:Littelfuse

59085-040
Brand:Littelfuse

Si1151-AB00-GM
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






