Manufacturer No:Si1151-AB09-GMR
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:
Description:Proximity Sensors Optical sensor 1 LED driver IR filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 50 cm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | Open Drain |
| Brand: | Silicon Labs |
| Height: | 0.65 mm |
| Length: | 2 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 4.5 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.6 V |
| Package / Case: | DFN-10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Series: | Si115x |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Width: | 2 mm |
HOT
E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

VCNL36826S
Brand:Vishay Semiconductors

E2E-X2D1-N 5M
Brand:Omron Automation and Safety

CUSA-TR50-150-2500-W68
Brand:CUI Devices

E4C-DS30
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0381
Brand:DFRobot

VCNL3040
Brand:Vishay Semiconductors

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






