Manufacturer No:VCNL4030X01-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors Ambient Light Sensor AEC-Q101 Qualified
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 500 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Series: | VCNL4030 |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.041226 oz |
HOT
E2E-X2D1-N 5M
Brand:Omron Automation and Safety

Si1152-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

VL53L3CXV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

SS-430
Brand:KEMET

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59140-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

VCNL36828P
Brand:Vishay Semiconductors

HSDL-9100-024
Brand:Broadcom / Avago

Z4D-C01
Brand:Omron Electronics

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






