Manufacturer No:VCNL36828P
Manufacturer:Vishay
Type:
Description:Proximity Sensors PROX SENS INTER VCSEL I2C-E4 IC SENSORS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 200 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 2 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 330 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Width: | 1 mm |
HOT
SX9330ICSTRT
Brand:Semtech

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

CUSA-TR50-150-2500-W68
Brand:CUI Devices

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

VCNL4030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

MAX25205EQP/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

VCNL4200
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL36828P
Brand:Vishay Semiconductors

SS-430
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






