Manufacturer No:SSCMRRN010NGAB5
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors SMT Dual Rad Barbed Gage 5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 in H2O to 10 in H2O |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Dual Axial Barbed |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SSC |
| Tradename: | TruStability |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

SDX01G2-A
Brand:Honeywell

KP236XTMA1
Brand:Infineon Technologies

SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell

ELVH-015A-HNNJ-C-NAA5
Brand:Amphenol All Sensors

HSCMRRN001PD2A3
Brand:Honeywell

MIPAN2XX100PAAAX
Brand:Honeywell

ABPDANT030PG0D3
Brand:Honeywell

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

803189
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






