Manufacturer No:803159
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Pressure Temperature Sensor CCT1172 36bar (relative) M10x1/SW24 LIN output 12V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | - 1 bar to 35 bar |
| Output Type: | Linear |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 16 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 20 mA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
HOT
ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor

LPS28DFWTR
Brand:STMicroelectronics

803297
Brand:Amphenol i2s

NPI-19J-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell

MPRLS0025PA00001A
Brand:Honeywell

10202282-00
Brand:Measurement Specialties

5INCH-G-4V
Brand:Amphenol All Sensors

ILPS28QSWTR
Brand:STMicroelectronics

803201
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






