Manufacturer No:DFR0852
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 4-way Fast Charge Buck Module (Compatible with Raspberry Pi 4B & Jetson Nano)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 32 V |
| Output Voltage: | 3 V to 12 V |
| Output Current: | 3 A |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 90 mm x 45 mm |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Output Power: | 24 W |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
178021801
Brand:Wurth Elektronik

58403-1047
Brand:CCS
2030906-2
Brand:TE Connectivity

58301-1028
Brand:CCS

58305-1033
Brand:CCS

SWITCHING-3TERM-12V
Brand:Gravitech

58307-1124
Brand:CCS

M039-V11
Brand:M5Stack

STWLC68JRF
Brand:STMicroelectronics

T001
Brand:M5Stack
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






