Manufacturer No:TPS259814ARPWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hot Swap Voltage Controllers
Description:Hot Swap Voltage Controllers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Hot Swap Voltage Controllers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Controllers & Switches |
| Current Limit: | 1.5 A to 11 A |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-HR-10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Power Fail Detection: | No |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | TPS25981EVM |
| Input / Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Input / Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Product Type: | Hot Swap Voltage Controllers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
HOT
TPS62873QWRXSRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS62870N0QWRXSRQ1
Brand:Texas Instruments

TB67S581FNG,EL
Brand:Toshiba

TPS35AA38AGADDFRQ1
Brand:Texas Instruments

LP591212MDRVREP
Brand:Texas Instruments

2ED1321S12MXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TPS7B8433QDCYRQ1M3
Brand:Texas Instruments
TPS25961DRVR
Brand:Texas Instruments

2ED1323S12PXUMA1
Brand:Infineon Technologies

MCP1804T-J002I/MB
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






