Manufacturer No:LT7200SAV#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Switching Voltage Regulators
Description:Voltage Regulators - Switching Regulators LT7200SAV#PBF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFN-48 |
| Topology: | Buck |
| Output Voltage: | 16.2 V |
| Output Current: | 5 A |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Input Voltage Min: | 2.9 V |
| Input Voltage Max: | 18 V |
| Quiescent Current: | 30 uA |
| Switching Frequency: | 400 kHz to 3 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Input Voltage: | 2.9 V to 18 V |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Product Type: | Switching Voltage Regulators |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 490 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Type: | Monolithic Regulator |
HOT
LMR36503R5URPER
Brand:Texas Instruments

2ED1321S12MXUMA1
Brand:Infineon Technologies

LP591212MDRVREP
Brand:Texas Instruments

DRV8243PQDGQRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS71530DCKRM3
Brand:Texas Instruments

TB67H480FNG,EL
Brand:Toshiba

TB67S581FNG,EL
Brand:Toshiba

2ED1323S12PXUMA1
Brand:Infineon Technologies

TPS7B8433QDCYRQ1M3
Brand:Texas Instruments

MCP1804T-J002I/MB
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






