Manufacturer No:TB67H481FNG,EL
Manufacturer:Toshiba
Type:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Description:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers Brushed Motor Control Driver IC 50V/2.5A Phase Input HTSSOP28 (9.7mm6.4mm) pkg
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Half-Bridge Drivers |
| Type: | Brushed Motor |
| Operating Supply Voltage: | 8.2 V to 44 V |
| Output Current: | 2 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HTSSOP-28 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Toshiba |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Pd - Power Dissipation: | 4 W |
| Product Type: | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
HOT
LTC3644EY-2#PBF
Brand:Analog Devices
REF7040QFKHT
Brand:Texas Instruments

TB67H480FNG,EL
Brand:Toshiba

TPS62993QRYTRQ1
Brand:Texas Instruments

TB67S580FNG,EL
Brand:Toshiba

LMR38010SQDDARQ1
Brand:Texas Instruments
TPS628438YKAR
Brand:Texas Instruments

LMR36501P3RPER
Brand:Texas Instruments

TPS35AA38AGADDFRQ1
Brand:Texas Instruments

MCP1804T-J002I/MB
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






