Manufacturer No:3214W-1-103E
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - SMD 4mm SQ 10K OHM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3214 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 5 |
| Element Type: | Cermet |
| Adjustment: | Top Slot |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 250 mW (1/4 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Length: | 5.1 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Taper: | Linear |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | Trimmers |
| Width: | 4.8 mm |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOT
MCP4022T-103E/CH
Brand:Microchip Technology

AD5175BRMZ-10-RL7
Brand:Analog Devices
P16NP104MAB15F3
Brand:Vishay
P16NP104MAB15F1
Brand:Vishay

P11L4V0FRSY00103KA
Brand:Vishay

X9258US24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil

534B1102JC
Brand:Vishay / Spectrol

3299W-1-203LF
Brand:Bourns
3540S-1-103L
Brand:Bourns

PTC15MV18-104A2020
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






