Manufacturer No:P16NP472MAB15F3
Manufacturer:Vishay
Type:Potentiometers
Description:Potentiometers P16 NP 4K7 20% A BO e3 F3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Product: | Knob Operating Potentiometers |
| Resistance: | 4.7 kOhms |
| Taper: | Linear |
| Power Rating: | 1 W |
| Voltage Rating: | 68.5 V |
| Tolerance: | 20 % |
| IP Rating: | IP67 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | P16PA16 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Diameter: | 16 mm |
| Product Type: | Potentiometers |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Temperature Coefficient: | 150 PPM / C |
| Thread Size: | M10 |
| With Switch: | With Switch |
HOT
P11H1F0GHFY00472KA
Brand:Vishay
P16NP104MAB15F2
Brand:Vishay

MAX5479EUD+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

ISL23315TFUZ-T7A
Brand:Renesas / Intersil

533B1502JL
Brand:Vishay

PTC15NV02-503A2020
Brand:Amphenol Piher

3224W-1-503E
Brand:Bourns

MAX5400EKA+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

3214W-1-103E
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






