Manufacturer No:3046L-2-103
Manufacturer:Bourns
Type:Slide Potentiometers
Description:Slide Potentiometers 10KOHMS 0.25" RANGE/TRAVEL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Slide Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3046 |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Type: | Linear Motion Potentiometer |
| Travel: | 6.35 mm |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Power Rating: | 125 mW (1/8 W) |
| Tolerance: | 20 % |
| Taper: | Linear |
| Length: | 19.68 mm |
| Width: | 5.69 mm |
| Height: | 6.58 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Carbon |
| Life: | 500000 Cycles |
| Product: | Slide Potentiometers/Faders |
| Product Type: | Slide Potentiometers |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Unit Weight: | 0.077603 oz |
HOT
MAX5386LATE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AD5262BRUZ200
Brand:Analog Devices

PTL20-15O0-104B1
Brand:Bourns

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

X9252YV24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil

3214W-1-103E
Brand:Bourns

PTC15MV18-104A2020
Brand:Amphenol Piher

MCP4022T-103E/CH
Brand:Microchip Technology

PT10MH01-104A2020-P10-S
Brand:Amphenol Piher

AD5272BRMZ-50-RL7
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






