Manufacturer No:3266W-1-502LF
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 5Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - Through Hole |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3266 |
| Termination Style: | PC Pin |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 12 |
| Resistance: | 5 kOhms |
| Adjustment: | Top Slot |
| Power Rating: | 250 mW (1/4 W) |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Cermet |
| Height: | 7.24 mm |
| Length: | 6.71 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Tradename: | Trimpot |
| Type: | 0.25 in Square Trimpot Trimmer Resistor |
| Width: | 4.5 mm |
| Unit Weight: | 0.015168 oz |
HOTP16NP104MAB15F2
Brand:Vishay

534B1501JL
Brand:Vishay / Spectrol

82A2A-B24-A05/A05L
Brand:Bourns

AD5272BRMZ-50-RL7
Brand:Analog Devices

AD5242BRUZ1M
Brand:Analog Devices
P16NP103MAB15F1
Brand:Vishay

PDB183-S425K-104A3
Brand:Bourns

PE30L0FR472MLB
Brand:Vishay / Draloric

AD5245BRJZ100-RL7
Brand:Analog Devices

AD8403ARZ10-REEL
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






