Manufacturer No:3224W-1-503E
Manufacturer:Bourns
Type:Trimmer Resistors
Description:Trimmer Resistors - SMD 4mm 50Kohms 10% Square Cermet Sealed
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Trimmer Resistors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Series: | 3224 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | Multiturn |
| Number of Turns: | 12 |
| Element Type: | Cermet |
| Adjustment: | Top Slot |
| Resistance: | 50 kOhms |
| Power Rating: | 250 mW (1/4 W) |
| Tolerance: | 10 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Orientation: | Vertical Adjustment |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 5.3 mm |
| Length: | 4.8 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Trimmer Resistors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Type: | Multiturn 4 mm SMD Trimming Potentiometer |
| Width: | 3.5 mm |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOTP16NP472MAB15F1
Brand:Vishay

P11H1F0GHFY00103MA
Brand:Vishay

PT10MV10-502A2020-PM-S
Brand:Amphenol Piher

3296P-1-203LF
Brand:Bourns

AD5245BRJZ10-R2
Brand:Analog Devices
P16NP103MAB15F3
Brand:Vishay

PT10LV10-472A2020-S
Brand:Amphenol Piher

534B1102JC
Brand:Vishay / Spectrol
P16NP102MAB15F2
Brand:Vishay

PT10MV10-104A2020-I-PM-S
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






