Manufacturer No:P13QEJ104MAB12
Manufacturer:Vishay
Type:Potentiometers
Description:Potentiometers 1.22watt 100Kohms 20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Product: | MIL Style Potentiometers |
| Number of Gangs: | 1 Gang |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Taper: | Linear |
| Orientation: | - |
| Power Rating: | 1.5 W |
| Voltage Rating: | 350 V |
| Tolerance: | 20 % |
| Element Type: | Cermet |
| Number of Turns: | 1 Turn |
| Shaft Type: | Smooth / Slotted |
| Shaft Diameter: | 4 mm |
| Shaft Length: | 22 mm |
| Switch Type: | No Switch |
| Number of Detents: | Without Detent |
| Type: | Fully Sealed |
| Life: | 25000 Cycle |
| IP Rating: | IP67 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | P13 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Product Type: | Potentiometers |
| other: | 15 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Temperature Coefficient: | 75 PPM / C |
| Unit Weight: | 0.423288 oz |
HOTP16NM103MAB15F2
Brand:Vishay

X9252YV24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil

51AAA-B24-A13L
Brand:Bourns

PT15LV18-103A2020
Brand:Amphenol Piher

534B1102JL
Brand:Vishay

3852A-282-103AL
Brand:Bourns

3296P-1-203LF
Brand:Bourns

P16SNM471MLB15
Brand:Vishay / Sfernice

MAX5483EUD+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

95A1A-B24-A15L
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






