Manufacturer No:PTL20-15O0-104B1
Manufacturer:Bourns
Type:Slide Potentiometers
Description:Slide Potentiometers PANEL CONTROL - SLIDE CARBON
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Slide Potentiometers |
| RoHS: | Details |
| Series: | PTL |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | PC Pin |
| Travel: | 20 mm |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Power Rating: | 50 mW (1/20 W) |
| Tolerance: | 20 % |
| Taper: | Linear |
| Length: | 35 mm |
| Width: | 9 mm |
| Height: | 7 mm |
| Packaging: | Tray |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Brand: | Bourns |
| Element Type: | Carbon |
| Illumination Color: | Orange |
| Life: | 15000 Cycle |
| Product: | Slide Potentiometers/Faders |
| Product Type: | Slide Potentiometers |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Potentiometers Trimmers & Rheostats |
| Tradename: | Pro Audio |
| Unit Weight: | 0.123459 oz |
HOT
91A1A-B16-B10L
Brand:Bourns

TPL0102-100QPWREP
Brand:Texas Instruments
PRV6SAABGYB25204JA
Brand:Vishay / Sfernice

X9258US24IZ-2.7
Brand:Renesas / Intersil

AD5290YRMZ100-R7
Brand:Analog Devices

3224J-1-203E
Brand:Bourns

T93YA222KT20
Brand:Vishay / Sfernice

PRM162-K420S-104A2
Brand:Bourns

PDB183-S425K-104A3
Brand:Bourns
P13LFL222MAB10
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






