Manufacturer No:350783-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors CAP HOUSE 12 POS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacle Housings |
| Number of Positions: | 12 Position |
| Number of Rows: | 3 Row |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Panel |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Housing Color: | White |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.320005 oz |
HOT
643413-1
Brand:TE Connectivity / AMP

794772-2
Brand:TE Connectivity

61117-4
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770170-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770342-1
Brand:TE Connectivity

02-09-1117
Brand:Molex

36648-0004
Brand:Molex

350720-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2-350376-0
Brand:TE Connectivity

926883-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






