Manufacturer No:350767-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 03P HSG. CAP.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacle Housings |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Pitch: | 6.35 mm |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | Panel |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | - |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Housing Color: | White |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.119931 oz |
HOT
350767-1
Brand:TE Connectivity / AMP

350810-1
Brand:TE Connectivity

1-770166-0
Brand:TE Connectivity / AMP

02-06-2101
Brand:Molex

03-06-1032
Brand:Molex

770356-1
Brand:TE Connectivity

350551-7
Brand:TE Connectivity

2-350376-0
Brand:TE Connectivity

1-480698-0
Brand:TE Connectivity / AMP

770340-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






