Manufacturer No:1-794607-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors SKT 30-26 PHBR/AU Reel of 15000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Number of Positions: | - |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | Socket (Female) |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | - |
| Housing Material: | - |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Plating: | Gold |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Current Rating: | 2 A |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Packaging: | Reel |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Flammability Rating: | - |
| Housing Color: | - |
| Mating Post Length: | - |
| Mounting Angle: | - |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Termination Post Length: | - |
| Wire Gauge Range: | 30 AWG to 26 AWG |
| Unit Weight: | 0.023810 oz |
HOT
350767-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770166-0
Brand:TE Connectivity / AMP

350429-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-794229-0
Brand:TE Connectivity / AMP

350424-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1586856-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770174-1
Brand:TE Connectivity / AMP

794900-1
Brand:TE Connectivity / AMP

10-18-1150
Brand:Molex

61117-4
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






