Manufacturer No:770078-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors PLUG W/O EAR 4P inline
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug Housings |
| Number of Positions: | 4 Position |
| Number of Rows: | 1 Row |
| Contact Gender: | - |
| Pitch: | 5.03 mm |
| Termination Style: | - |
| Mounting Style: | - |
| Housing Material: | Nylon |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Current Rating: | 13 A |
| Accessory Type: | - |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Compliance: | UL |
| Contact Type: | Pin Socket |
| Housing Color: | Natural |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Unit Weight: | 0.112030 oz |
HOT
1-770178-0
Brand:TE Connectivity / AMP

350570-7 (Cut Strip)
Brand:TE Connectivity / AMP

02-09-2116
Brand:Molex

60619-5
Brand:TE Connectivity / AMP

203263-0001
Brand:Molex

36648-0004
Brand:Molex

177905-1
Brand:TE Connectivity / AMP

19-09-1026
Brand:Molex

61117-4
Brand:TE Connectivity / AMP

350551-7
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






