Manufacturer No:794772-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors INTERFACE 2P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Accessories |
| Number of Positions: | 2 Position |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | - |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | - |
| Mounting Style: | - |
| Housing Material: | Urethane Foam |
| Contact Material: | - |
| Contact Plating: | - |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | 9.5 A |
| Accessory Type: | Interface Seal |
| Series: | MATE-N-LOK |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Type: | - |
| Mounting Angle: | - |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 30-24 |
| Unit Weight: | 0.000564 oz |
HOT
19-09-1026
Brand:Molex

794815-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-770178-0
Brand:TE Connectivity / AMP

03-09-1027
Brand:Molex

643413-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2321919-4
Brand:TE Connectivity / AMP

19-09-2042
Brand:Molex

60619-5
Brand:TE Connectivity / AMP

1-794227-0
Brand:TE Connectivity / AMP

1-794059-0
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






