Manufacturer No:MA4P1250NM-1072T
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes Vr 100 Vdc Max 1.2pF Rs= .75 Ohms Max.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.2 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 750 mOhms |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 850 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Minimum Operating Frequency: | 5 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 500 MHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | ODS-1072 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 8 ns |
| Configuration: | Single |
| Ir - Reverse Current: | 10 uA |
| Pd - Power Dissipation: | 6 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Pin Diode |
| Unit Weight: | 0.032981 oz |
HOT
SMP1307-011LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4P7433ST-287T
Brand:MACOM

MA4P1200NM-401T
Brand:MACOM
MMP7068-37
Brand:MACOM
MA4L021-120
Brand:MACOM

SMP1324-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SMP1330-005LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SKY16603-632LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MADP-011027-14150T
Brand:MACOM

BAR 63-03W E6327
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






