Manufacturer No:RN141CMT2R
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes PIN DIODE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8 pF |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-923 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Configuration: | Single |
| Ir - Reverse Current: | 100 nA |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 2 Ohms |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 8000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | PIN Diode |
| Part # Aliases: | RN141CM |
HOTMA4L021-120
Brand:MACOM

MA4P506-1072T
Brand:MACOM

MA4P1250NM-1072T
Brand:MACOM

MA4P7006F-1072T
Brand:MACOM

SMP1331-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BBY5602VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
MSW2001-200
Brand:MACOM

SMP1302-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MSW2011-201-T
Brand:MACOM

CLA4608-085LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






