Manufacturer No:SMP1371-087LF
Manufacturer:Skyworks
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes 1.2pF max @ 20Volts .5 ohm max @ 10mA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 35 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.2 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 500 mOhms |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Package / Case: | QFN-2 |
| Series: | SMP1371 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Carrier Life: | 200 ns |
| Configuration: | Single |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 500 mOhms |
| Pd - Power Dissipation: | 2 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.005046 oz |
HOT
SMP1331-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MSWSH-020-30
Brand:MACOM
MADL-000011-13880G
Brand:MACOM

1SV307(TPH3,F)
Brand:Toshiba
MA4PH236-1072T
Brand:MACOM

MA4P505-1072T
Brand:MACOM

SMP1324-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SMP1345-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BBY5602VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
MA4P4001B-402
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






