Manufacturer No:STGAP2GSNCTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Galvanically Isolated Gate Drivers
Description:Galvanically Isolated Gate Drivers Galvanically isolated 3 A single gate driver for Enhancement mode GaN FETs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8 |
| Supply Voltage - Min: | 3.1 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Rise Time: | 30 ns |
| Fall Time: | 30 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Input Voltage Min: | 3.1 V |
| Maximum Turn-Off Delay Time: | 93 ns |
| Maximum Turn-On Delay Time: | 93 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Gate Driver |
| Product Type: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| Propagation Delay - Max: | 93 ns |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 1.5 Ohms |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 2500 |
HOT
TLX9188(GBTPL,F
Brand:Toshiba

TLP5702H(E
Brand:Toshiba

VOD217T
Brand:Vishay Semiconductors

ACPL-K308U-500E
Brand:Broadcom / Avago

TLP5212(E
Brand:Toshiba

NCD57540DWKR2G
Brand:onsemi

ACPL-K308U-000E
Brand:Broadcom / Avago

TCMT1106
Brand:Vishay Semiconductors

TLP241A(F
Brand:Toshiba

VOA300-F-X017T
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






