Manufacturer No:TLP241A(F
Manufacturer:Toshiba
Type:MOSFET Output Optocouplers
Description:MOSFET Output Optocouplers Photo-IC 3mA 40V 5000Vrms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | MOSFET Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | DIP-4 |
| Output Type: | Photo MOSFET |
| Pd - Power Dissipation: | 50 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | TLP241A |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Toshiba |
| Length: | 6.4 mm |
| Product Type: | MOSFET Output Optocouplers |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Width: | 4.58 mm |
| Unit Weight: | 0.009171 oz |
HOT
TLP5212(TP,E
Brand:Toshiba

RV1S9262ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

TCLT1002
Brand:Vishay Semiconductors

VOMA618A-X001T
Brand:Vishay Semiconductors
ACPL-244-560E
Brand:Broadcom / Avago

FODM1009R2V
Brand:onsemi

VO617A-3X017T
Brand:Vishay Semiconductors

NCV57540DWKR2G
Brand:onsemi

APV1111GVY
Brand:Panasonic Industrial Devices

ILD207T
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






