Manufacturer No:TLP2395(TPL,E
Manufacturer:Toshiba
Type:High Speed Optocouplers
Description:High Speed Optocouplers X36 Pb IC OPTOCOUPLER SO6 TAPE & REEL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | High Speed Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-6-5 |
| Data Rate: | 5 Mb/s |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Type: | Totem Pole |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| Vf - Forward Voltage: | 1.5 V |
| If - Forward Current: | 3 mA |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 140 mW |
| Current Transfer Ratio: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | TLP2395 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Fall Time: | 12 ns |
| Output Current: | 25 mA |
| Rise Time: | 15 ns |
| Brand: | Toshiba |
| Product Type: | High Speed Optocouplers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
HOT
TLX9291A(GBTPL,F
Brand:Toshiba

HCPL-5530
Brand:Broadcom / Avago

TPSI3050SDWZR
Brand:Texas Instruments

TLP3412SRHA4(TPE
Brand:Toshiba

2EDL8034G4BXTMA1
Brand:Infineon Technologies

TLP2395(TPL,E
Brand:Toshiba

TLP241A(F
Brand:Toshiba

FODM1009R2V
Brand:onsemi

RV1S9162ACCSP-100C#SC0
Brand:Renesas Electronics
TLP3910(TP,E
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






