Manufacturer No:FSM-IMX415C-01S-V1A
Manufacturer:FRAMOS
Type:Image Sensors
Description:Image Sensors FRAMOS Sensor Module with SONY IMX415 CMOS Rolling Shutter color 3864 x 2176 pixel 1/2.8 inch max. 90 fps MIPI CSI-2. M12 mount compatible with FSA-FT11.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | FRAMOS |
| Product Category: | Image Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Color |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Resolution: | 3864 x 2176 |
| Number of frames per second: | 90 fps |
| Pixel Size - W x H: | 1.45 um x 1.45 um |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V 1.8 V 2.9 V |
| Brand: | FRAMOS |
| Height: | 4.33 mm |
| Length: | 26.5 mm |
| Optical Format: | 1/2.8 in |
| Product Type: | Image Sensors |
| Series: | Sensor Modules |
| other: | 28 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 26.5 mm |
| Part # Aliases: | 10008710 |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
VEMD8081
Brand:Vishay Semiconductors
T30R-1515-CKIQP
Brand:Banner Engineering

VEML3235
Brand:Vishay Semiconductors
T30UXIC-CRFV W/30
Brand:Banner Engineering

AFBR-S6EPY12111R
Brand:Broadcom / Avago

EE-SX1081
Brand:Omron Electronics

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi

AFBR-S6PY1943
Brand:Broadcom / Avago

APDS-9151
Brand:Broadcom / Avago
OPT3004DTST
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






