Manufacturer No:Q20-2NLP-Q
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Photoelectric Sensor Polarized Retro 5m 10-30VDC NPN QD Q20-2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Retroreflective |
| Sensing Distance: | 5000 mm |
| Light Source: | LED |
| Connection Method: | 2 m Cable |
| Output Configuration: | NPN |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 20.9 mm |
| Length: | 32 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q20-2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Width: | 12 mm |
| Part # Aliases: | 811968 |
HOTAFBR-S6PY2341
Brand:Broadcom / Avago
AEPD-C0D0-00000
Brand:Broadcom / Avago
Q20-2PLP-Q
Brand:Banner Engineering

DX80N9Q45LPD NB
Brand:Banner Engineering

AS7341-DLGT
Brand:ams OSRAM

SFH 2201 A01
Brand:ams OSRAM
VEMT3700X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

VEML6040A3OG
Brand:Vishay Semiconductors

SFH 213 FA
Brand:ams OSRAM
AFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






