Manufacturer No:B5WC-VB2322-1
Manufacturer:Omron
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors PHOTOELECTIC COLOR SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Reflective |
| Sensing Distance: | 40 mm |
| Light Source: | White LED |
| Amplifier Type: | - |
| Connection Method: | Connector |
| Output Configuration: | I2C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Omron Electronics |
| Height: | 15.9 mm |
| IP Rating: | IP50 |
| Length: | 40 mm |
| Operating Supply Voltage: | 5 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | B5WC |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 VDC |
| Width: | 8.4 mm |
| Part # Aliases: | B5WCVB23221 |
HOT
VEML3235
Brand:Vishay Semiconductors

AFBR-S6EPY12121R
Brand:Broadcom / Avago

AFBR-S6EPY12211R
Brand:Broadcom / Avago

TCD1103GFG(8Z,AA2)
Brand:Toshiba

AFBR-S6EPY32271R
Brand:Broadcom / Avago

VEML3235SL
Brand:Vishay Semiconductors

AFBR-S6EPY12251R
Brand:Broadcom / Avago
Mini Spectrometer NIR
Brand:ams OSRAM
T30R-1515-CKIQ
Brand:Banner Engineering

TCD2724DG-1(Z,C)
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






