Manufacturer No:1540601NEA200
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Phototransistors
Description:Phototransistors WL-STCB 0603 Blk SMD 940nm 30nA 100mW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Phototransistors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Phototransistors |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Maximum On-State Collector Current: | 1 mA |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 80 V |
| Dark Current: | 30 nA |
| Pd - Power Dissipation: | 100 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | WL-STCB |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Phototransistors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Wavelength: | 940 nm |
| Unit Weight: | 0.504594 oz |
HOT
AFBR-S4KTIA3315B
Brand:Broadcom / Avago

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi

BP 104 FS
Brand:ams OSRAM

BP104
Brand:Vishay Semiconductors
RPI-0125B
Brand:ROHM Semiconductor
OPT3004DTST
Brand:Texas Instruments

FSM-IMX415C-01S-V1A
Brand:FRAMOS

AFBR-S6DPYEBB01
Brand:Broadcom / Avago

ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors
AFBR-S6EPR44112
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






