Manufacturer No:BP104
Manufacturer:Vishay
Type:Photodiodes
Description:Photodiodes 65 Degree 215mW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Photodiodes |
| RoHS: | Details |
| Product: | PIN Photodiodes |
| Package / Case: | TO-5 |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Peak Wavelength: | 950 nm |
| Dark Current: | 2 nA |
| Vr - Reverse Voltage: | 60 V |
| Rise Time: | 100 ns |
| Fall Time: | 100 ns |
| Half Intensity Angle Degrees: | 65 deg |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 2 mm |
| Length: | 4.65 mm |
| Noise Equivalent Power - NEP: | 4E-14 W/sqrt Hz |
| Packaging: | Bulk |
| Pd - Power Dissipation: | 215 mW |
| Photocurrent: | 45 uA |
| Product Type: | Photodiodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Width: | 4.3 mm |
| Unit Weight: | 0.003517 oz |
HOTQ20-2PLP-Q5
Brand:Banner Engineering

STHS34PF80TR
Brand:STMicroelectronics

TCD2566BFG(Z,T,C)
Brand:Toshiba

SFH 213 FA
Brand:ams OSRAM

TCPT1350X01
Brand:Vishay Semiconductors

VCNT2030
Brand:Vishay
Q20-2NLP-Q5
Brand:Banner Engineering

Q2XAPAF150-2M
Brand:Banner Engineering
OPT3005DTST
Brand:Texas Instruments

TCD2569BFG(Z,T)
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






