Manufacturer No:Q2XABAF150-Q5
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Q2X Series: Adjustable Field Sensor; Range: 18-150 mm Input 10-30 V dc; Output: LO (Light Operate) Bipolar: 1 NPN 1 PNP; 6 in Pigtail 4-pin QD (M12)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Method: | Adjustable Background Suppression |
| Sensing Distance: | 150 mm |
| Light Source: | Visible Red LED |
| Amplifier Type: | Photoelectric |
| Connection Method: | 4-Pin M12 |
| Output Configuration: | Bipolar LO |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 31 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Length: | 8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC to 30 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q2X |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 14 mm |
| Part # Aliases: | 810304 |
HOT
VEML3235SL
Brand:Vishay Semiconductors
Q20-2PLP-Q
Brand:Banner Engineering
AFBR-S6PY1601
Brand:Broadcom / Avago

SFH 213 FA
Brand:ams OSRAM
S15LGYNM8Q3
Brand:Banner Engineering
AFBR-S6PY0573
Brand:Broadcom / Avago

XPDV2120R-VF-FP
Brand:II-VI / Finisar

TEMD5510FX01
Brand:Vishay Semiconductors

VCNT2025X01
Brand:Vishay Semiconductors

VEML3328
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






