Manufacturer No:TCD2564DG(Z,2C)
Manufacturer:Toshiba
Type:Image Sensors
Description:Image Sensors CCD Linear Image Sensor - Color - 5400x3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Image Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | CCD Linear Image Sensor |
| Image Size: | 5400 x 3 |
| Color Sensing: | RGB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Pixel Size - W x H: | 7 um x 7 um |
| Package / Case: | CERDIP-22 |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Toshiba |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Image Sensors |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 9.5 V |
HOT
AS7341-DLGT
Brand:ams OSRAM

TCPT1350X01
Brand:Vishay Semiconductors

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi

AFBR-S6EPY12121R
Brand:Broadcom / Avago

B5W-DB11A1-A-1
Brand:Omron Electronics
VEMD2023X01
Brand:Vishay Semiconductors
OPT3005DTST
Brand:Texas Instruments

OPT4001YMNR
Brand:Texas Instruments

TCS34303
Brand:ams OSRAM

VEMD8080
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






