Manufacturer No:Q2XAPAF150-2M
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Q2X Series: Adjustable Field Sensor; Range: 18-150 mm Input 10-30 V dc; Output: LO (Light Operate) 1 PNP; 2 m (6.5 ft) Cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Method: | Adjustable Background Suppression |
| Sensing Distance: | 150 mm |
| Light Source: | Visible Red LED |
| Amplifier Type: | Photoelectric |
| Output Configuration: | PNP |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 31 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Length: | 8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC to 30 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q2X |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 14 mm |
| Part # Aliases: | 808057 |
HOT
SM312LVQD-50939
Brand:Banner Engineering

VEML3235
Brand:Vishay Semiconductors
AFBR-S6EPR44112
Brand:Broadcom / Avago
Q20-2PLP-2M
Brand:Banner Engineering

TCD1254GFG(8Z,AA2)
Brand:Toshiba
AFBR-S6PY2341
Brand:Broadcom / Avago

SM312DQDP-68020
Brand:Banner Engineering

TSL25853PM
Brand:ams OSRAM
OPT4048DTST
Brand:Texas Instruments

TCD2565BFG(Z,T,C)
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






